VII. ročník festivalu Pístecký country slet

Konání letošního, již devátého ročníku našeho festivalu Pístecký country slet bylo dlouho v ohrožení. Ale zdá se, že vše dobře dopadne a festival bude! Opět se ho zúčastní kapely různých stylů. Nejvíc si užijí milovníci bluegrassu. Hned na úvod se představí kapela až z Valašska s názvem Yoshville Grass. Tu vystřídá začínající, teprve patnáctiletá písničkářka Anett Skořepová. Poté se opět zaposloucháte do bluegrassu v podání nadějné mladé kapely Gold'n Creek. Příjemné folkové písničky pak zaspívá velmi známá skupina Lážo Plážo. Po nich nastoupí jedna z domácích kapel Pístgrás. A pak následuje vystoupení dvou hlavních hvězd festivalu, skupin Nezmaři a Cop, které jistě není nutné představovat. Závěrečný countrybál obstará skupina Pístecká duna.

Těšíme se na vás!!!

Přibližný časový rozvrh
about-image-agileits

Historie festivalu Pístecký country slet

Pístecké country dunění 2011

Protože máme rádi muziku - a to hlavně country, folk a bluegrass, rozhodli jsme se v roce 2011 uspořádat festival, kde by vystoupily kapely těchto žánrů. Bohužel termín prvního ročníku nám kolidoval s akcí, která se konala hned ve vedlejší obci Zvěřínek. Proto jsme se s iniciátorem této akce Láďou Spilkou dohodli, že obě akce spojíme. Ve Zvěřínku v Hospodě Na Rozcestí vystoupily kapely Old Boys, Pístecká Duna, MIKS, Pístgrás, Flexiband a večer Richard Tesařík, Láďa Spilka a Jiří Zonyga.

Přestože se akce velmi vydařila a dorazilo okolo 250 diváků, dali jsme na názory přátel a známých, kteří si přáli samostatný festival v Pístech a tak vzniknul Pístecký Country slet.I. Pístecký country slet - 2012

Toto byl vlastně první Pístecký country slet, konaný na hřiši v Pístech. Vystoupili zde Old Boys, Standa Haláček, B.G. korpus, Žokband, Pístgrás, MIKS a Postrižinský Country expres.
Diváků: 212II. Pístecký country slet - 2013

Kapely: Old Boys, MIKS, Pístgrás, Lážo plážo, Postrižinský Country expres, Flexiband
Diváků: 302III. Pístecký country slet - 2014

Kapely: Old Boys, MIKS, Pístgrás, Lážo plážo, Postrižinský Country expres, Flexiband
Diváků: 302IV. Pístecký country slet - 2015

Kapely: Žokband, Blue Sock's, MIKS, Pístgrás, Pavučina, Flexiband
Diváků: 250V. Pístecký country slet - 2016

Kapely: Zúčastnily se skupiny F3, Pístecká duna, Přelet M. S., Kvintet, Pístgrás, Flexiband a hlavní hvězdy festivalu - Wabi Daněk a Miloš Dvořáček.
Diváků: 390VI. Pístecký country slet - 2017

Účinkující: Vilda Roubíček, Pavučina, David Šitavanc, Pístgrás, Flexiband, Trojboy a Kamelot
Diváků: 300

VII. Pístecký country slet - 2018

Účinkující: Sabina Uxová, Lážo plážo, Pístgrás, Flexiband, Brontosauři Revival a Pístecká duna
Diváků: 300

VIII. Pístecký country slet - 2019

Účinkující: Lachtani, Druhá míza, Marie Sommerová, Lážo Plážo, Poutníci, Pístgrás a Pístecká duna
Diváků: 380

Kontakt