VII. ročník festivalu Pístecký country slet

Letošního, již sedmého ročníku našeho festivalu Pístecký country slet se letos opět zůčastní kapely různých stylů. Festival zahájí teprve patnáctiletá folk-rocková písničkářka Sabina Uxová. Následovat budoe folková stálice Lážo plážo. Pak si mohou posluchači zaspívat známé songy s partou poděbradských veteránů, skupinou Pavučina. Další kapela Pístgrás vás zavede do světa bluegrassu. Flexiband vám naopak zahraje moderní country. Hlavní hvězdou festivalu je skupina Brontosauři revival. Závěrečný countrybál pak odehraje populární kapela Pístecká duna. Těšíme se na Vás!

Přibližný časový rozvrh
about-image-agileits

Historie festivalu Pístecký country slet

Pístecké country dunění 2011

Protože máme rádi muziku - a to hlavně country, folk a bluegrass, rozhodli jsme se v roce 2011 uspořádat festival, kde by vystoupily kapely těchto žánrů. Bohužel termín prvního ročníku nám kolidoval s akcí, která se konala hned ve vedlejší obci Zvěřínek. Proto jsme se s iniciátorem této akce Láďou Spilkou dohodli, že obě akce spojíme. Ve Zvěřínku v Hospodě Na Rozcestí vystoupily kapely Old Boys, Pístecká Duna, MIKS, Pístgrás, Flexiband a večer Richard Tesařík, Láďa Spilka a Jiří Zonyga.

Přestože se akce velmi vydařila a dorazilo okolo 250 diváků, dali jsme na názory přátel a známých, kteří si přáli samostatný festival v Pístech a tak vzniknul Pístecký Country slet.I. Pístecký country slet - 2012

Toto byl vlastně první Pístecký country slet, konaný na hřiši v Pístech. Vystoupili zde Old Boys, Standa Haláček, B.G. korpus, Žokband, Pístgrás, MIKS a Postrižinský Country expres.
Diváků: 212II. Pístecký country slet - 2013

Kapely: Old Boys, MIKS, Pístgrás, Lážo plážo, Postrižinský Country expres, Flexiband
Diváků: 302III. Pístecký country slet - 2014

Kapely: Old Boys, MIKS, Pístgrás, Lážo plážo, Postrižinský Country expres, Flexiband
Diváků: 302IV. Pístecký country slet - 2015

Kapely: Žokband, Blue Sock's, MIKS, Pístgrás, Pavučina, Flexiband
Diváků: 250V. Pístecký country slet - 2016

Kapely: Zúčastnily se skupiny F3, Pístecká duna, Přelet M. S., Kvintet, Pístgrás, Flexiband a hlavní hvězdy festivalu - Wabi Daněk a Miloš Dvořáček.
Diváků: 390VI. Pístecký country slet - 2017

Účinkující: Vilda Roubíček, Pavučina, David Šitavanc, Pístgrás, Flexiband, Trojboy a Kamelot
Diváků: 300

Kontakt