PÍSTECKÝ COUNTRY SLET


VII. Pístecký country slet - 2018
HISTORIE FESTIVALUPístecké country dunění 2011

Protože máme rádi muziku - a to hlavně country, folk a bluegrass, rozhodli jsme se v roce 2011 uspořádat festival, kde by vystoupily kapely těchto žánrů. Bohužel termín prvního ročníku nám kolidoval s akcí, která se konala hned ve vedlejší obci Zvěřínek. Proto jsme se s iniciátorem této akce Láďou Spilkou dohodli, že obě akce spojíme. Ve Zvěřínku v Hospodě Na Rozcestí vystoupily kapely Old Boys, Pístecká Duna, MIKS, Pístgrás, Flexiband a večer Richard Tesařík, Láďa Spilka a Jiří Zonyga.

Přestože se akce velmi vydařila a dorazilo okolo 250 diváků, dali jsme na názory přátel a známých, kteří si přáli samostatný festival v Pístech a tak vzniknul Pístecký Country slet.I. Pístecký country slet - 2012

Toto byl vlastně první Pístecký country slet, konaný na hřiši v Pístech. Vystoupili zde Old Boys, Standa Haláček, B.G. korpus, Žokband, Pístgrás, MIKS a Postrižinský Country expres.

Diváků: 212

videogalerie

fotogalerie

II. Pístecký country slet - 2013

Kapely: Old Boys, MIKS, Pístgrás, Lážo plážo, Postrižinský Country expres, Flexiband

Diváků: 302III. Pístecký country slet - 2014

Kapely: Old Boys, Pavučina, Pístecká duna, Pístgrás, Lážo plážo, Flexiband

Diváků: 185IV. Pístecký country slet - 2015

Kapely: Žokband, Blue Sock's, MIKS, Pístgrás, Pavučina, Flexiband

Diváků: 250

Napsali o nás v Nymburském deníku

videogalerie

fotogalerie Moniky Fandákové na Rajče


Pístecký country slet 2016

videogalerie

Tak máme po festivalu, všechno dopadlo jak má. Dorazilo neuvěřitelných 380 diváků. A to prý je tento žánr na okraji zájmu. Zúčastnily se skupiny F3, Pístecká duna, Přelet M. S., Kvintet, Pístgrás, Flexiband a hlavní hvězdy festivalu - Wabi Daněk a Miloš Dvořáček. Už nyní přemýšlíme, koho (a za co) pozveme příští rok.